„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” – mówił Florian Longin Plit, polski geograf, profesor nauk o Ziemi i profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego.
Za pomocą taśmy LED możemy stworzyć naprawdę wyjątkowe dekoracje świetlne każdego wnętrza. Ich zastosowanie jest naprawdę szerokie i daje nam ogromne możliwości aranżacyjne.
Technologia CFL była początkowo bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem. Z czasem jednak i dla niej pojawił się mocniejszy konkurent – technologia LED. Nowoczesne technologie LED to aktualnie najlepsze rozwiązanie… i to nie tylko dla oszczędnych.
Wymagania, jakie musi spełnić oświetlenie magazynu, stacji benzynowej czy lotniska stawia przed producentami oświetlenia LED niemałe wyzwania. To, w jaki sposób światło jest dystrybuowane w pomieszczeniu, jest takich pomieszczeniach niezwykle ważne.
Dzisiejszy wpis dedykowany jest odkrywcom nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań LED i poszukującym alternatywy dla tradycyjnego rastra 4x18W T8.
Oświetlenie kuchni jest najważniejszym z czynników świadczących o funkcjonalności wnętrza. Kuchnia, to pomieszczenie, które ze względu na przeznaczenie, potrzebuje specjalnej troski o zapewnienie komfortowych warunków użytkowania i zastosowania praktycznych rozwiązań. Dziś więc zajmiemy się oświetleniem kuchni, a konkretniej niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, jaki jest oświetlenie podszafkowe.
Czy klasyczny wygląd może iść w parze z nowoczesną technologią LED? Jasne, że tak! Filamenty są tego najlepszym przykładem. Oto sześć powodów, dla których warto sięgnąć po te dekoracyjne lampy LED.
Czy zastanawiałeś się, co dzieje się z lampą LED po zainstalowaniu jej w oprawie zamkniętej? Jaki to ma wpływ na źródło światła LED? Firma LED-POL jako jeden z nielicznych producentów oświetlenia LED, obecnych na rynku, postanowiła zgłębić to zagadnienie we współpracy z jednostkami naukowymi.
Współcześnie rola światła jest o wiele bardziej złożona niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu – obecnie nie służy ono jedynie do zapewnienia widoczności otaczającego nas świata. Dzisiaj światło postrzegane jest jako czynnik, który może pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie, zwiększać wydajność pracy, a nawet – przy użyciu odpowiednich narzędzi – sterować naszym zegarem biologicznym.
Projektując elewację i otoczenie zewnętrzne naszego domu, często skupiamy się tylko na ich wyglądzie podczas dnia, zapominając o oświetleniu. Niesłusznie! Błądzenie kluczem w drzwiach, potknięcie na schodach, taras nie używany po zmroku, otarcie samochodu przy wjeżdżaniu do garażu – wszystkie te prozaiczne problemy może rozwiązać oświetlenie, rozmieszczone na zewnątrz domu. Dzięki niemu będzie on wyglądać efektownie także po zmroku, a w dodatku zniechęci niepożądanych gości.